Yurtdışı Vize ve Konsolosluk İşlemleri

Yurtdışı Vize ve Konsolosluk İşlemleri

Vize başvurusu stresli ve iş yükü fazla olan bir süreçtir. Profesyonel ve hızlı bir şekilde tamamlanması gereken işlemler içerir. Hangi vize türüne başvurmalıyım? Başvuru sürecinde hangi evrakları ne şekilde hazırlamalıyım? Hangi ülkeden vize başvurusu yapmalıyım? vs... Birçok soruyu beraberinde getiriyor.

Ülkemizden yapılan başvurularda görüyoruz ki çok fazla yanlış vize işlemleri yapılıyor.

Eksik hazırlanan evraklar. Doldurulmayan formlar. Belgelerin yanlış sunulması. Çevirisi yapılan evrakların gerektiği şekilde çevrilmemesi gibi birçok hatalı işlemler nedeniyle vatandaşlarımızın ret yemesine kaçınılmaz oluyor.

Bu meşakkatli süreçte profesyonel ekibimizle sizlerin iş yükünü en minimal seviyeye indirmek için yanınızdayız.

Vize Danışmanlığı Hizmeti Nedir? Süreç Nasıl İşler?

Vize başvurunuz sürecince vize başvuru yapılmasından vize başvurusu sonuçlanana kadar sizlere her türlü bilgi akışının sağlanması hazırlanması gereken evrakların hazırlanması konusunda gerekli yardımların yapılması ve vize sürecine dair her türlü konuda yardımcı olma işlemine vize danışmanlığı hizmeti denir.

Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağımız başlıca hizmetler şunlardır:

  • Bazı vize başvuru türlerinde bizzat sizlerin başvuru yapmasına gerek yoktur. Bizler sizler için başvuru sürecini başlatır bu süreç içerisinde sizlere bilgi akışı sağlarız. Hem vakitten hem de bu iş yükünden kurtarmış oluyoruz.
  • Evrak hazırlama aşamasında sizlerden gerekli bilgileri alarak bizler tarafından hazırlanabilecek bütün evrakları sizler için hazırlıyor. Sizlere vize dosyası hazırlama aşamasının iş yükünü en az seviyeye indiriyoruz.
  • Başvuru sürecince müşterilerimiz kafa karışıklığını önlemek amacıyla aklına birçok soru gelmektedir. Bizler bu soruların cevaplarını açıklayıcı şekilde sizlere sunuyor ve yönlendiriyoruz. Ne yapılacağını nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve hangi olumsuzluklar uzak durmamız gerektiği konusunda sizlere yardımcı oluyoruz. Bu sayede süreci daha rahat ve kafanızda herhangi bir soru işareti kalmadan tamamlamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.
  • Vize görüşmeniz sırasında konsolosluk ve yetkili kurum tarafından sizlerden ek evraklar istenilebilir. Bu süreçte hızlı ve doğru bir şekilde evrakların tamamlanmasında yardımcı olmaktayız.
  • Geniş müşteri portföyümüz ve geçmişten gelen deneyimlerimizle sizlere anlık olarak yaşanılabilecek sıkıntılar konusunda bilgi akışı sağlamaktayız. Hangi dönem hangi vize türüne başvuru yapmalıyız? Hangi vize türünde sıkıntılar yaşanmaktadır? Bu vize türüne anlık durumumuzla başvuru yapsak ret yer miyiz? Hangi ülke üzerinden vizeye başvurmamalıyız? Hangi ülkeler vize verme konusunda çekimser davranıyor? gibi birçok sorunun cevabını sizlerin anlık durumunuza göre cevaplamaktayız.
  • Süreci özetlemek istersek vize başvurunuz sırasında en baştan en sona kadar her türlü konu ve sorunda sizlere yardımcı olmaktayız.

Vize Başvurusunun Takibi Nasıl Yapılır?

Vize başvurusu yapan müşterilerimiz doğal olarak vize başvurusunun anlık durumunu ve akıbetini merak etmektedir. Vize başvuru durumunuzu internet üzerinden kolay ve zorluk çekmeden öğrenmek mümkün.

Başvurunuzun durumunu tercih ettiğiniz kurumlar aracılığıyla öğrenmek mümkün. Genellikle kurumların kendi sistemleri üzerinde “Başvuru Takip” bölümünden ulaşabilirsiniz.

Başvuru durumunu kontrol etmek amacıyla sizlere gerekli olan tek şey pasaport numarası ve yapılan kurum tarafından verilen vize başvuru takip numarası.

Vizenizin Reddedilmesi Durumunda Ne Yapmalısınız?

Vize başvuruları olumlu veya olumsuz şekilde sonuçlanabilir. Vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda buna itiraz etme hakkınızı bilmenizi isteriz. Bu itiraz yüz-yüze ve dilekçe şeklinde yapılabilmektedir. Bu itirazın doğru şekilde yapılması işleri tersine çevirebilir. Bu süreçte Nar Tercüme olarak bizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Vize başvuruları sırasında yapılabilecek en küçük hatalar bile vizenizin ret yemesine neden olabilir. Vizenizin ret yemesi hem psikolojik hem de maddi bir kayıp anlamına gelmektedir. Sizlere bu süreci doğru, kayıpsız ve profesyonel bir şekilde geçirmeniz için yardım etmekten mutluluk duyarız...