Nikah Tercümanlığı Hizmeti

Nikah Tercümanlığı Hizmeti

Nar Tercüme Ofisi 7 yıllık tercüme tecrübesinin getirdiği kalite, güven ve hız özelliklerini ön plana çıkararak Nikah Tercümanlığı yapmaktadır.

Türkiye’de ikamet eden ve Türkiye’de nikah işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişinin nikah yapacağı kişi Türkçe diline hâkim değilse yanında yeminli tercümanla giderek nikah işlemini gerçekleştirebilir. Yabancı uyruklu kişinin bulunduğu ülkenin dilinden hariç başka dil biliyorsa o dilde de işlemler yapılabilir. Yani yabancı uyruklu kişi Çin vatandaşıysa onun haricinde İngilizce dilini biliyorsa İngilizce dilinde de nikâh işlemleri yapılabilir.

Yeminli Tercüman, nikâh sırasında nikâh memurunun sorduğu soruları yabancı uyruklu kişinin hâkim olduğu dilde aktarımını sağlayıp aynı şekilde yabancı uyruklu kişinin verdiği cevapları doğru ve eksiksiz bir şekilde nikâh memuruna aktardıktan sonra nikâh işlemi gerçekleştirmiş olacaktır. Nikâh Öncesi Hazırlanacak Evrakların Tercümesi Nikâh işlemlerinden önce yabancı uyruklu kişinin pasaportu ve bekârlık belgesinin noter onaylı yeminli tercüman tarafından onaylanması gerekiyor.